top of page
mersin psikolog

Uzman Psikolog Fırat Aslan, Çağ üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sonrasında ilgi alanını Aile ilişkileri (aile içi iletişim, yakın ilişkiler, çiftler arası sorunlu etkileşimler, ergenlik sorunları vb.) üzerine yoğunlaştıran Fırat Aslan Mersin Üniversitesi’nde Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Yüksek Lisans Programına katılmış ve başarı ile tamamlayarak uzmanlığını almıştır.
Çiftler arasında sıkıntılı ve zor süreçlerin atlatılması, ilişkide çatışmaların çözülmesi kısaca sağlıklı ve dengeli ilişkilerin kurulması sağlıklı bir aile yaşamının başlamasının da ön koşuludur.
Bu bağlamda çocukların kendilerine kurdukları hayatlarda attıkları adımların daha sağlıklı bir temele oturtulması için çiftlerin hem kendi ilişki dinamiklerini iyi yönetiyor olmaları hem de çocukları ve kendileri için gelecek planlamalarını doğru temellere oturtuyor olmaları gerekiyor.
İnsan davranışları üzerine çalışan psikoloji bilimi bize bu adımları atmamız için önemli ip uçları veriyor. Daha farkındalıklı bireyler, daha dengeli ilişkiler ve geleceğe umutla bakan çocuklar için bilimin bize sunduğu çalışmaları hayatımıza entegre etmek yaşamın en büyük şanslarından biridir.
Uzman Psikolog Fırat Aslan Elava Danışmanlık Merkezin'de Ergen ve Yetişkin danışan kabul etmektedir. Çift Terapisi, Aile Terapisi, Ebeveyn Danışmanlığı, Evlilik Danışmanlığı, Bireysel Terapi, Yas Danışmanlığı sağlamaktadır.
Çalışma Alanları
Evlilik Problemleri
Aile Yaşamında Değişiklikler(taşınma vb.)
Aile içi iletişim sorunları
Çiftler arası problemler
Kaygı(Anksiyete)
Öfke Kontrol sorunları
Aldatma ve Sadakatsizlik
Boşanma
Akrabalık İlişkileri
Depresyon
Panik Bozukluk
Takıntılar (OKB)
Uyku Sorunu
Ergenlik Sorunları
Sosyal Fobi
Yas Süreci
Stres Yönetimi

UZMAN PSİKOLOG

Fırat Aslan

Fırat Aslan
bottom of page