top of page

Uyguladığımız Psikolojik Testler

AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Denver-2 Gelişim Tarama Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi,  Frostig Görsel Algı Testi

psikolojik testler

çocuk etkinlik

Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)

Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE) 

0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimsel açıdan değerlendirilebilmesi amacıyla uygulanan bir envanterdir ve Psikologlar tarafından uygulanır. Annelere sorularak ‘evet, hayır, bilmiyorum’ şeklinde yanıtlanır. toplam 154 maddeden oluşmuştur. 

Mersin pedagog

Denver-2 Gelişim Tarama Testi

Denver-2 Gelişim Tarama Testi

0-6 yaş arasında yer alan çocuklara uygulanan gelişim tarama testidir. Çocuğun yaşına uygun becerilerini değerlendirmek, gelişimsel olarak şüpheli durumları objektif olarak ölçmek ve risk altındaki çocukları izleyebilmek için uygulanan bir ölçektir.

Okul Öncesi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Çocukların okula başlamaya uygun olup olmadığını değerlendirmek amacıyla okul başlamadan önce uygulanan bir testtir. Metropolitan Testi 6 bölümden oluşmaktadır. Testin her bölümü, çocuğun okula başlamaya ne kadar hazır olduğunu farklı açılardan ölçer. 

Frostig

Dr. M. Frostig tarafından geliştirilmiş görsel algıyı saptamaya yarayan bir testtir. 

MMPI (Çok Yönlü Kişilik Envanteri)

MMPI (Çok Yönlü Kişilik Envanteri), dünyada en yaygın kullanılan yetişkin  kişilik testidir. Bireyin kişilik özelliklerini objektif ve bilimsel kriterler kullanarak ortaya çıkartabilen bir özelliğe sahiptir. 16 yaş üstü bireylere uygulanır. Zaman sınırlaması olmadan uygulanır. Envanter 566 sorudan oluşur ve  “doğru”, “yanlış” şeklinde yanıtlanır.

bottom of page