top of page
Elava Kurucusu Duygu Türker
Elava hakkında...

Mersin’de faaliyet gösteren çocuk, genç ve yetişkinler için terapi hizmeti sunan bir Psikolojik Danışmanlık Merkezidir.

Mersin Yenişehir’de bulunan merkezimizde Yüz yüze terapi sağlayan Elava, Şehir dışında yaşayan veya yüz yüze seanslara katılamayacak danışanlarımız için de Online Terapi gerçekleştirmektedir.

Amacımız, sizi rahatsız eden düşünce, davranış ve durumların çözümünü en uygun şekilde, Uzman desteğiyle bulmanızı ve hayatınızda yapacağınız bu iyileştirmelerin kalıcılığını sağlamaktır.

Elava, Uzman Psikologları ve profesyonel çalışma anlayışı ile sorunlarınızı çözümlemede yanınızda.

Mersin Psikolog Elava Danışmanlık Merkezi

Hikayemiz

Elava Danışmanlık

Sizin de içinizde hep var olduğunu bildiğiniz ancak kendinize bile kanıtlayamadığınız düşünceler vardır. Kanıtlamak için ya koşullar uygun değildir ya da zamanı değildir. Kendinizi, ailenizi ve çevrenizi hayal tabir edilen durumlara itmek istemezsiniz. Ancak bir gün gelir ve kendinize verdiğiniz sözlerin, çevrenize heyecanla anlattığınız hikayelerin ilk adımı atılır. Bu sadece bir adımdır ve yolculuk şimdi başlıyordur.

 

Elava’nın hikayesi hep var olan ancak kendine 2021 yılında beden edinen bir hikayedir. Onun yaşayan hikayesi çok daha uzun zaman öncesinden başlasa da 2021 onun için bir başlangıç tarihi oldu. Düşüncelerden eyleme geçilen bu süreçte atılan her adım büyük bir özeni de kendine görev edindi. Elava’nın sözcük anlamında da olduğu gibi hiçbir şey öylesine yapılmış olsun diye yapılmadı.

 

Elava, Fince’de yaşayan, canlı demektir. Bu anlam hayatta olmaktan öte nefes almayı, adım atmayı, gülmeyi, ağlamayı yani eylem olarak bir yaşamı anlatır. Burada hayat teriminden ziyade neden yaşam dediğimizi belirtmek isterim. Hayat nefes aldığımız sürece bizimledir ancak yaşamın anlamı çok daha derindir. Hayat bizim şeçimimiz olamasa da yaşam bizim onu seçmemizi bekler. Yani hayatın içinde olabilmektir yaşam. Bununla beraber ona yön vermek de bizi biz yapan en önemli unsurdur.

 

Elava; her gün bu mantıkla yeni adımlar atmakta, geçmişteki adımlarını da geliştirmektedir. Neyi niçin yaptığını bilen, mesleğini vicdanı olarak ortaya koyan, Elava’nın dokusuna her gün yeni ilmekler atan uzmanlarımız; yaşayan çocuklar, aileler, evlilikler, arkadaşlıklar ve ortaklıklar için buradalar.

Sen de Elava’yla İlk adımı at, 

Yaşama Yön Ver

 

Duygu Türker

Elava Danışmanlık Kurucusu

İlkelerimiz

%100 GİZLİLİK VE GÜVEN

Bilgileriniz bizimle güvende. Bizimle paylaştığınız bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmaz. Gizliliğiniz ve güvenliliğiniz Elava garantisi altındadır.

BAŞARILI BİR EKİP

Mesleğine değer katan Uzmanlarımızla sizlere daha iyi bir yaşamın kapılarını aralıyoruz.

KİŞİYE ÖZEL YAKLAŞIM

Kişiye özel yaklaşımla Uzmanlarımız sizin için en uygun ve kalıcı terapi yöntemleriyle süreci yönetecekler.

bottom of page